Nasze Zwierzęta (nie prowadzimy mini-zoo)

                                           ,,Dopóki ktos nie pokocha

                                                     zwierzęcia

                                            część jego duszy 

                                            pozostaje w uśpieniu.,,

                                                               Anatol France

Spedzony czas w zagrodzie to nasze hobby, sposób na spędzenie  wspólnie czasu  w rodzinnym gronie.             

NIE PROWADZIMY    MINI ZOO !! Oferta skierowania do gości mieszkających w agroturystyce , bądź grup po wczesniejszym ustaleniu terminu.

Mieszkańcy zagrody  zapewniają również naszym gościom szereg korzyści, m.in. zaspakajają doznania edukacyjne,wychowawcze,rekreacyjne oraz terapeutyczne. Ponad to dzielna koza Zuza obdarza nas swym pysznym mlekiem. To dzięki kontaktowi z naturą poprzez obcowanie z otaczającymi gospodarstwo lasami, oraz  obcowanie z ze zwierzętami  nasi goście czują się zrelaksowani i oprężeni psychicznie. Zwierzęta odwracają ich  uwagę od codzienności, od otaczających zjawisk i bodźców i sprawiają,że odpoczywają.

Dzięki temu , że nasze pupile mają łagodne usposobienie i nie budzą lęku, stanowią  dla rodzin z dziećmi   świętną okazję do  pierwszego  kontaktu   ze zwierzętami na wsi. Taki kontakt  wpływa na kształtowanie  i rozwój osobowości, co jest niezwykle ważne u dzieci. Obecność zwierząt zwiększa wrażliwość  na krzywdę innych, pobudza wyobraźnie, uczy punktualności, oraz poczucia odpowiedzialności. Obserwujemy  wśród naszych gości również wzrost zainteresowania  światem zwierzęcym i chęć poszerzenia wiedzy o nim. Opowiadamy o prawach natury - o narodzinach, życiu i śmierci. Dla niektórych  spędzony czas wśród zwierząt, to  czas wspomnień, staje sie ,,lekarstwem ,, na nudę , dostarcza czułości i dowartościowuje . 

NIE PROWADZIMY MINI-ZOO !! 


© 2020 Agroturystyka Studzienno - Zagroda Rekreacyjna. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Rimset.