Previous Next

Turystyka Konna

Jazdy konne - spacery, wycieczki, oprowadzanki odbywają się pod okiem - przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej I stopnia PTTK oraz instruktora jeździectwa i hipoterapii. Wyjeżdżając w teren zasmakujecie nie tylko przyjemności jazdy  i przebywania z końmi, jak również dowiecie się wiele ciekawostek  o naszym wyjątkowym terenie. Dzielę się chętnie swoja wiedzą w tym zakresie nie tylko jako przodownik, ale też jako licencjonowany przewodnik górski sudecki.

Prawde mówiąc, to właśnie wyjście poza obejście  gospodarstwa stanowi najwiekszą frajde, jest marzeniem kazdego jeźdżca....Podróżując na koniu  doznajemy przyjemnosci  przemieszczania się-wędrowania, zafascynowani zmnieniającym się otoczeniem (u nas jest to generalnie las).

Doznajemy nowych zapachów, dźwięków, barw, uczymy sie porozumiewać  z koniem. Nasze gospodarstwo połozone jest w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych, więc  przyroda otacza nas z każdej strony. Staramy się zawsze wyznaczyć cel naszej (czasem krótkiej) wyprawy, co budzi ciekawość, chęć sprawdzenia, co jest dalej za kolejnym zakrętem. 

Owa możliowść wyjścia w teren jest ogromna zaletą prowadzonych przez nas zajęć, nie zamykamy sie w krytych ujeźdżalniach, nie traktujemy konia instrumentalnie, dbamy również o nawiązanie więzi miedzy jeźdżcem  a koniem.Idąc na spacery z ręki poruszamy się w stepo-kłusie.

 

© 2022 Agroturystyka Studzienno - Zagroda Rekreacyjna. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Rimset.
Bon Turystyczny