Previous Next

Turystyka Konna

Oferta skierowania do gości mieszkających w agroturystyce , bądź indywidualnie po wczesniejszym ustaleniu terminu.

Jazdy konne - spacery, wycieczki, oprowadzanki odbywają się pod moim okiem - przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej I stopnia PTTK oraz instruktora jeździectwa i hipoterapii. Wyjeżdżając w teren moga Państwo zasmakować nie tylko przyjemności jazdy  i przebywania z końmi, jak również staram się opowiadać ciekawostki o terenie. Dzielę się chętnie swoja wiedzą w tym zakresie nie tylko jako przodownik, ale też jako licencjonowany przewodnik górski sudecki.

Prawde mówiąc, to własnie wyjście poza obejście  gospodarstwa stanowi najwiekszą frajde, jest marzeniem kazdego jeźdżca....Podróżując na koniu  doznajemy przyjemnosci  przemieszczania się-wędrowania, zafascynowani zmnieniającym się otoczeniem (u nas jest to generalnie las).Doznajemy nowych zapachów, dźwięków,barw,uczymy sie porozumiewać  z koniem.Nasze gospodarstwo połozone jest w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych, więc  przyroda otacza nas z każdej strony. Staramy się zawsze wyznaczyć cel naszej (czasem krótkiej) wyprawy, co budzi ciekawość,chęć sprawdzenia, co jest dalej za kolejnym zakrętem. 

Owa możliowść wyjścia w teren jest ogromna zaletą prowadzonych przez nas zajęć, nie zamykamy sie w krytych ujeźdżalniach,nie traktujemy konia instrumentalnie, dbamy również o nawiązanie więzi miedzy jeźdżcem  a koniem.

 

© 2021 Agroturystyka Studzienno - Zagroda Rekreacyjna. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Rimset.